середа, 25 березня 2020 р.

Відеоуроки для 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 та 9, 10 і 11 класів (РОЗКЛАД) (ОНОВЛЕНО)

Відеоуроки під час карантину
Відеоуроки для 3-х та 4-х класів (РОЗКЛАД) У понеділок, 25 березня 2020р. розпочалась трансляція відеоуроків на 11 каналі для учнів 3-х та 4-х класів. Також онлайн на YouTube каналі: https://bit.ly/2QC9cfj Трансляція уроків здійснюватиметься з 23.03.2020 (у будні дні) о 10.30, повторення – о 16.50. Відеоуроки для 2 класу НУШ https://www.youtube.com/channel/UC5p5EUYMbIzj5_IAcPP2EIg/featured Відеоуроки для 5, 6, 7 …

вівторок, 24 березня 2020 р.

Шановні учні та батьки!


      Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та на виконання листа МОН України від № 1/9-154 від 11.03.2020 з 12 березня по 3 квітня запроваджується карантин для усіх типів закладів освіти.
      В зв’язку з карантином, навчання з 13 березня по 03 квітня, переведено на дистанційну форму, тому пропоную Вам завдання для виконання під час карантину, які розміщені на сторінках цього блогу  в розділі "Дистанційне навчання".

Загальнонаціональний карантин продовжено до 24 квітня.

пʼятниця, 20 березня 2020 р.

Ресурси для електронного навчання

Допомога вчителю (ресурси дистанційного навчання)



1. Доступна освіта
В умовах глобалізації та інформаційного суспільства якісна освіта стає доступною. Ця платформа створена для того щоб, надати можливість українським дітям і молоді незалежно від місця проживання здобути українську освіту. Держава надає можливість здобути освіту екстернатом, а ми - вивчити українську мову і літературу та історію України, підготуватися до Державної підсумкової атестації та ЗНО з цих предметів.

Відеоуроки з української мови та літератури + історія України 


2. Електронна освітня платформа «МійКлас» пропонує широкий спектр матеріалів — завдання, теорія та тести у шкільних предметах. Кожне завдання має кроки розв'язання, таким чином учень може самостійно вивчати предмет і вчитися на своїх помилках.



3. Каталог електронних освітніх ресурсів (усі шкільні предмети)
Сайт містить розробки презентацій, відео та конспектів до уроків, що створюють педагоги столиці під час навчання на курсах підвищення кваліфікації в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.



Уроки з Історії України (дистанційна форма)

Як організувати дистанційне навчання під час карантину?

четвер, 12 березня 2020 р.

Новий коронавірус. Вступ.

Під час карантину у вчителів має зберігатись зарплата


Під час карантину у вчителів має

 зберігатись зарплата


За вчителями шкіл, у яких призупинено навчальний процес через епідеміологічну ситуацію, має зберігатися заробітна плата. Про це йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки, з посиланням на чинну нормативну базу.
У профспілці наголошують, що відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.
«У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу)», - зазначають у профспілці.
Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки та ЦК Профспілки працівників освіти і науки на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).
«Згідно з п.1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов’язковими для включення до колективних договорів», - підкреслили у Профспілці працівників освіти і науки.

середа, 4 березня 2020 р.


Цікаві факти з історії юриспруденції
Як всі ми прекрасно знаємо – юрист – це одна з найдавніших професій. Адже найперші юристи, а точніше адвокати, прокурори і навіть судді з'явилися ще в Стародавньому Римі. Пригадується цікавий рядок письменника-сатирика Ярослава Гашека про те, що юристи так красиво володіють мовою, що з легкістю можуть довести, що не собака вкусила людину, а навпаки. На цій ноті пропонуємо розглянути кілька цікавих юридичних фактів:

Найжорстокіші вчені в історії!
Протягом всієї історії вчені розвивали медицину, алхімію, хімію, фізику і багато інших наук. Більшість їх відкриттів були надзвичайно корисними подарунками людству, підготувавши грунт для ще більшого прогресу в цих областях.  егоїстична, це уми тих вчених, які хочуть заподіяти людям більше шкоди, ніж користі. Хоча найчастіше, такі вчені вважають, що вироблене ними зло, в кінцевому підсумку, корисно, але саме цей факт і робить їх божевільними.

Роман Шухевич

Роман Шухевич: цікаві факти про різносторонню людину

Роман Шухевич — видатний політичний діяч, головнокомандувач Української повстанської армії та борець за незалежність держави. Але цікавим є не лише його громадське життя, а й особиста…

Міста-примари. Покинуті населені пункти


Міста-примари - це населені пункти покинуті людьми. В деяких з них всього декілька…

МОН розробило новий стандарт базової освіти

МОН розробило новий стандарт базової освіти

Міністерство освіти і науки розробило проект нового Державного стандарту базової середньої освіти. Проект документа винесений для громадського обговорення. За інформацією відомства, документ розроблений на засадах компетентнісного, діяльнісного та особистісно зорієнтованого підходів у відповідності до Концепції Нової Української школи. Концепцією документу передбачено визначення