понеділок, 19 березня 2018 р.

МОН запроваджує в школах електронні підручники

МОН запроваджує в школах електронні підручники

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2423371-mon-zaprovadzue-v-skolah-elektronni-pidrucniki.html

Міністерство освіти і науки оприлюднило План реалізації експерименту з впровадження електронних підручників та Національної електронної освітньої платформи. Документ містить підходи для апробації дослідних зразків е-підручників та  запровадження їх у школах.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.
"Пілотування електронних підручників у школах розпочнеться вже в 2018/2019 навчальному році і триватиме до кінця 2020/2021 н.р. За цей час планується дослідити використання експериментальних зразків за 41 назвою підручників (5 назв у перший рік, 13 – у другий, 23 – у третій)", -  йдеться у повідомленні.
Ресурсом для розміщення електронного освітнього контенту та забезпечення вільного доступу до е-підручників стане Національна освітня е-платформа. Загалом вона міститиме щонайменше 9 функціональних модулів і в подальшому має стати одним з елементів забезпечення якісним освітнім контентом та освітніми послугами для навчання впродовж життя.
Зокрема, вже в цьому році в межах Національної освітньої е-платформи планується створити модулі, що забезпечать прозору експертизу е-підручників, а також механізми їх відбору.

Нова українська школа

Без домашніх завдань і оцінок: що таке Нова українська школа

Цього року 100 шкіл у різних регіонах України в рамках експерименту МОН перейдуть на новий Державний стандарт початкової освіти — Нова українська школа. Якщо він виявиться вдалим, то вже з наступного навчального року зміни будуть запроваджені в усі школах країни.

Що сталося?
Починається довгоочікувана реформа освіти. У міністерстві розробили пілотний проект, який принесе новий підхід до навчання дітей у молодших класах. Акцент робитиметься на вміннях, а не знаннях. Дітей навчатимуть працювати в колективі й розуміти інших. Освіта буде спрямована на розвиток компетенцій. Діти вчитимуться шукати інформацію, вирішувати проблеми й ефективно комунікувати одне з одним.
Поки проект перевірять на чотирьох школах у кожній області та в Києві. Він вважається перехідним, а остаточно затвердити новий Державний стандарт початкової освіти має Кабмін.