середа, 11 липня 2018 р.

Відкрийте для себе цей день в Історії.

1 липня 1804 року відбулася  найвідоміша дуель в історії США.

В дуелі зійшлися давні політичні супротивники — віце-президент країни Аарон Берр і колишній секретар Джорджа Вашингтона, перший міністр фінансів США Александр Гамільтон.  Гамільтон був смертельно поранений і помер наступного дня. 

1897 року зафіксована перша спроба дослідження Арктики за допомогою аеростата. 

1944-го було   засновано Українську Головну Визвольну Раду — політичний провід УПА.
 Метою організаторів було створення ширшої суспільно-політичної бази для боротьби збройного підпілля проти німців і більшовиків та притягнення до неї кадрів з-поза ОУН, хоч остання залишалася організаційною й ідеологічною базою УГВР. 
Більше читайте тут: https://tsn.ua/den-v-istorii-d/11-lipnya-v-istoriyi.html

МОН радить абітурієнтам перевірити інформацію в е-кабінетах вступників

Міністерство освіти і науки просить абітурієнтів, які вже зареєстрували електронні кабінети, ретельно перевірити коректність введених даних.
Про це повідомили на сайті МОН.
Змінити дані можна тільки до подання першої заяви на вступ. Звернути увагу радять на середній бал атестата, який цьогоріч вступники мають розрахувати самостійно, контактні номери телефонів та завантажені файли: фото, додаток до атестата.

вівторок, 10 квітня 2018 р.



Українські військові будь-що прагнули помститися за загибель голови УНР Симона Петлюри в 1926 році. Десятки донесень радянської закордонної розвідки фіксують наміри українців учинити "страшну помсту" за вбивство.
Пропонуємо ознайомитись з витягами з них.



Роксолана



Анастасія (Олександра) Лісовська, Роксолана, Хюррем Хасекі Султан - це все імена однієї жінки. Її слід в історії величезний, а ім'я знамените мабуть на весь світ. Пропонуємо вашій увазі 15 фактів про Роксолану, кохану жінку султана Сулеймана Пишного.Детальніше... 

понеділок, 19 березня 2018 р.

МОН запроваджує в школах електронні підручники

МОН запроваджує в школах електронні підручники

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2423371-mon-zaprovadzue-v-skolah-elektronni-pidrucniki.html

Міністерство освіти і науки оприлюднило План реалізації експерименту з впровадження електронних підручників та Національної електронної освітньої платформи. Документ містить підходи для апробації дослідних зразків е-підручників та  запровадження їх у школах.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.
"Пілотування електронних підручників у школах розпочнеться вже в 2018/2019 навчальному році і триватиме до кінця 2020/2021 н.р. За цей час планується дослідити використання експериментальних зразків за 41 назвою підручників (5 назв у перший рік, 13 – у другий, 23 – у третій)", -  йдеться у повідомленні.
Ресурсом для розміщення електронного освітнього контенту та забезпечення вільного доступу до е-підручників стане Національна освітня е-платформа. Загалом вона міститиме щонайменше 9 функціональних модулів і в подальшому має стати одним з елементів забезпечення якісним освітнім контентом та освітніми послугами для навчання впродовж життя.
Зокрема, вже в цьому році в межах Національної освітньої е-платформи планується створити модулі, що забезпечать прозору експертизу е-підручників, а також механізми їх відбору.

Нова українська школа

Без домашніх завдань і оцінок: що таке Нова українська школа

Цього року 100 шкіл у різних регіонах України в рамках експерименту МОН перейдуть на новий Державний стандарт початкової освіти — Нова українська школа. Якщо він виявиться вдалим, то вже з наступного навчального року зміни будуть запроваджені в усі школах країни.

Що сталося?
Починається довгоочікувана реформа освіти. У міністерстві розробили пілотний проект, який принесе новий підхід до навчання дітей у молодших класах. Акцент робитиметься на вміннях, а не знаннях. Дітей навчатимуть працювати в колективі й розуміти інших. Освіта буде спрямована на розвиток компетенцій. Діти вчитимуться шукати інформацію, вирішувати проблеми й ефективно комунікувати одне з одним.
Поки проект перевірять на чотирьох школах у кожній області та в Києві. Він вважається перехідним, а остаточно затвердити новий Державний стандарт початкової освіти має Кабмін.