четвер, 7 грудня 2017 р.

цезарГай Юлій Цезар походив із древнього патриціанського роду Юліїв. Рід Юліїв вніс помітний вклад у політику і життя ранньої Римської Республіки в 5 - 4 століттях до н. е. 

неділя, 3 грудня 2017 р.

Підготовка до тесту: ЗНО онлайн з історії України                                                    Підготовка до тесту: ЗНО онлайн з історії УкраїниДистанційна підготовка до зовнішнього незалежногооцінювання з історії України

АКТУАЛЬНО

Якою буде зарплата педпрацівників із 2018 рокуОплата праці педагогічних працівників
 визначається ст. 61 нового закону «Про освіту»

субота, 2 грудня 2017 р.



четвер, 15 червня 2017 р.

У МАН презентували віртуальний STEM-центр, який навчить учнів експериментувати

У МАН презентували віртуальний STEM-центр, який навчить учнів експериментувати

Мала академія наук з Інститутом обдарованої дитини НАПН України розказали, як по-новому можна викладати природничо-математичні науки. Так, в лабораторії «МАНЛаб» відбулась презентація науково-методичного віртуального STEM-центру.
Нова методика передбачає проведення учнями експериментів, результати яких знаходитимуться у відкритих базах даних. Наразі центр перебуває на дослідно-експериментальній стадії, яка триватиме п’ять років. Участь в цьому етапі беруть 15 навчальних закладів, з якими співпрацює МАН і які мають напрацювання у STEM-освіті.
«У кожної дитини настає період, коли у неї виникає запитання: «Чому, навіщо взагалі мені вчитися?» Хороший педагог відповість дитині і знову заохотить її, але STEM-освіта зробить так, щоб цього запитання навіть не виникало», – переконаний директор МАН України Оксен Лісовий.
Нова методика стимулюватиме учнів до креативності й бажання вивчати світ, заглиблюватись у звичні для людини явища з наукової точки зору, зрештою, спонукатиме до навчання загалом.
Водночас педагоги, які опікуються запровадженням STEM-освіти, зможуть спілкуватися в інтерактивному режимі та здійснювати науково-дослідну роботу з учнями.

вівторок, 23 травня 2017 р.



23 травня стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року. За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь …

неділя, 26 березня 2017 р.

За оперативними даними, для участі в ЗНО-2017 зареєстровано понад 223 тисячі осіб – до 31 березня ще можна внести зміни до реєстраційних даних



Станом на 20 березня, за оперативними даними Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), цьогоріч по всій Україні на ЗНО зареєструвалося більше ніж 223тис осіб.  Зараз ще триває доопрацювання регіональними центрами реєстраційних документів, які були відправлені у встановлені терміни (з 6 лютого до 17 березня), тому уточнені дані будуть оприлюднені згодом.
Як повідомляє УЦОЯО, внести зміни до реєстраційних даних або усунути причини, що стали підставою для відмови в реєстрації, можна до 31 березня.
Учасники ЗНО, які отримали сертифікати, однак бажають внести зміни до персональних даних, можуть перереєструватися. Для цього їм потрібно внести зміни до реєстраційних даних за допомогою сервісу «Внести зміни», сформувати та оформити нову реєстраційну картку.
Повторно сформований комплект реєстраційних документів, а також отриманий раніше Сертифікат необхідно передати до закладу освіти, у якому навчається випускник поточного навчального року, або самостійно надіслати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти – якщо це випускник минулих років або учень (слухач, студент) професійно-технічного чи вищого навчального закладу.
У разі отримання рішення про відмову в реєстрації, можна усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення. Для цього необхідно створити нову реєстраційну картку за допомогою сервісу «Зареєструватися» та сформувати новий комплект документів.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року подають реєстраційні документи для усунення причин відмови в реєстрації до закладу, де навчаються.
Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають документи на адресу регіонального центру, зазначену в контрольно-інформаційному листі.

Стартувала 2-га сесія публічного обговорення навчальних програм 5-9 класів – вона триватиме 12 днів



На порталі EdEra стартувала друга сесія публічного обговорення вже оновлених навчальних програм 5-9 класів. Усі бажаючі можуть переглянути зміни, внесені до програм після першої сесії обговорення та роботи робочих груп, а також надати свої пропозиції щодо подальшого удосконалення програм базової школи. До обговорення можна приєднатися за посиланням: https://www.ed-era.com/mon59/ .

вівторок, 14 березня 2017 р.

Методичні рекомендації роботи з дітьми покоління Z

МОН презентувало навчальні плани для 10-11 класів (відео)Заступник міністра освіти представив оновлений проект навчальних планів для 10-11 класів

Упродовж двох років понад 25 тисяч освітян підвищать рівень обізнаності щодо громадянських компетентностей

Міністерство освіти і науки визначило основні напрями впровадження освіти для демократичного громадянства та з прав людини в 2017-2018 роках. Зокрема, упродовж зазначеного часу понад 25 тисяч освітян пройдуть навчання з розвитку громадянських компетентностей.…

 
Стартувала третя щорічна всеукраїнська онлайн-вікторина на тему Європи від Представництва ЄС. Учасники зможуть перевірити свої знання про Європу, а найуспішніші...
інтернет-збори З метою поширення практики організації різних форм роботи з батьками дітей старшого дошкільного віку та виконання заходів обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на  2014-2018 роки, Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації повідомляє, що з  1 березня по 1 квітня 2017 року проводяться Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників регіону.Інформаційно-технічний супровід зазначеного заходу забезпечує Комунальний вищий навчальний заклад «Харківська академія неперервної освіти», на сайті якого (http://edu-post-diploma.kharkov.ua) розміщено посилання на сторінку «Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників».
Запрошуємо до участі всіх бажаючих!


моральний-300x110Стартував VІІ Всеукраїнський конкурс школярських і студентських проектів «Моральний вчинок». Організатори Конкурсу – Всеукраїнська громадська організація «Асоціація українських правників», Український фонд культури, Київський інститут музики ім. Р. М. Глієра, Київський університет ім. Бориса Грінченка, Міжнародна громадська організація «Асоціація милосердя «Еммануїл», громадська організація «Громадянський форум суспільної етики». З умовами проведення Конкурсу можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників» (www.aup.org.ua). Приєднуйтеся до кола учасників! Не відкладайте добрі справи «на потім»!

четвер, 23 лютого 2017 р.


Підбито підсумки реєстрації на пробне ЗНО-2017

Для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2017 року зареєструвалися 132 012 учасників. Минулого року – 113 846 осіб. Найбільше зареєстрованих у м....

вівторок, 14 лютого 2017 р.

13.02.2017Стартувала програма «Навчай для України» 
Програма залучає найкращих випускників вузів та молодих спеціалістів до викладання у школах

Кожен може долучитись до змін: на платформі EdEra стартувало обговорення програм базової школи (5-9 класи)

Кожен може долучитись до змін: на платформі EdEra стартувало обговорення програм базової школи (5-9 класи)

Сьогодні, 13 лютого, стартувало онлайн обговорення навчальних програм базової школи (5-9 класів). Кожен може взяти участь в оновленні програм та запропонувати потрібні українській школі зміни на платформі EdEra за за посиланням.

середа, 8 лютого 2017 р.

08-02-17, 18:00
 Лілія Гриневич: Курс «Історія» має бути переосмислений у змісті та у способі викладання

Нова українська школа неможлива без переосмислення ролі курсу «Історія» у змісті освіти та у способі його викладання. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич   під час презентації концепції інтегрованого курсу «Історія України
Інформація
про організацію та проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «ЛЕЛЕКА – 2017»
 Міжнародний учнівський конкурс юних істориків «ЛЕЛЕКА» проводиться на виконання наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 02.02.2012 р. № 98 «Про затвердження Правил проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «ЛЕЛЕКА», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 20.02.2012 р.  за   № 257/20570, та від  07.03.2012 р. № 269 «Про проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків «ЛЕЛЕКА» на базі ініціатора цих змагань – Всеукраїнської громадської організації «Освітній простір».
 У Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків «ЛЕЛЕКА» крім учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та учнів професійно-технічних навчальних закладів України може за власним бажанням брати участь учнівська молодь інших держав. У 2016/2017 навчальному році конкурс «ЛЕЛЕКА – 2017» відбудеться 02 березня 2017 року. Заявки від загальноосвітніх навчальних закладів освіти та списки учасників необхідно надіслати не пізніше 27 січня 2017 року  надіслати на Е-mail: mornatal1971@mail.ru
 Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням  http://osvitniy-prostir.com.ua/pro_konkurs.html
Інформація про конкурс наведена також у листі який розміщений нижще
Скачать
Міжнародний учнівський конкурс юних істориків «Лелека – 2017»
«Лелека – 2017»
Лелека 2017.pdf
Adobe Acrobat документ 167.2 KB

Програми 5-9 класів підсилять навчальними матеріалами для формування ключових компетентностей, – Лілія Гриневич
«В Україні за час незалежності було витрачено багато коштів на різні освітні проекти. В їх межах було вироблено цікаві продукти,...

07.02.2017 15:15

понеділок, 6 лютого 2017 р.

Я ЛЮБЛЮ СВОЮ КРАЇНУ!

Любіть своїх дітей!

ЛЮБІТЬ СВОЇХ ДІТЕЙ!


Вчителі складатимуть ЗНО?

ЗНО для вчителів пропонує ввести автор петиції, що з’явилася на сайті Президента України. Якщо петиція набере 25 тисяч підписів, то потрапить на розгляд Глави держави.http://pedpresa.ua/178098-vchyteli-skladatymut-zno.html
Реєстрація на ЗНО-2017 стартує о 10:00 6 лютого, а адміністрації шкіл не можуть впливати на вибір предметів. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій. Читати далі...

                                 УВАГА!

 З метою активізації  вивчення історії в загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах, розвитку творчих здібностей учнів та їх патріотичного виховання щороку проводиться конкурс юних істориків "Лелека".
        Наголошуємо, що в 2017 році вищезазначений конкурс проходитиме 02 березня 2017 року відповідно до Правил його проведення та рекомендацій, що додаються. Просимо сприяти організації проведення  конкурсу  у загальноосвітніх навчальних закладах.

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів від Києва між кількома сотнями київських курсантів, студентів та козаків, що утворили Помічний Курінь Студентів Січових Стрільців під командуванням сотника Омельченка, і багатотисячним підрозділом Чер ... Читать дальше »